Dadı

Bebeğin zihinsel, ruhsal, kültürel ve sosyal gelişimi için ilk yıllar çok önemlidir. Bebeğiniz ya da çocuğunuz için dadının güvenilir, tecrübeli ve sorumluluk sahibi olması ve çocukla çok hızlı iletişim kurabilmesi çok önemlidir.

Birlikte çalıştığımız dadılar işsel disiplin ve güvenilirliği sizler için olduğu kadar bizler içinde önem teşkil etmektedir.

İki rol pek çok benzer yön içerse de dadı, çocuk bakıcısından temel olarak farklıdır. Dadılar, serbest meslek sahibi olarak kendi oranlarını belirleyen çocuk bakıcılığının aksine, aile tarafından istihdam edilir.

Dadı olmanın ilk ve en önemli yanı, çocuklarla çalışmak için gerçek bir tutkuya sahip olmalarıdır. Bu tür bir kariyer zorlu olduğundan ve bir günden diğerine yeni ve farklı engeller sunacağından bu devamlı bir zorluktur.

Unutulmaması gereken ikinci şey, bir dadı olmak bazen son derece zor olabilse de, seçilebilecek en ödüllendirici ve onur verici kariyerlerden biridir. Bakımlarındaki çocukların öğrenmesini, gelişmesini ve büyümesini izlemenin yanı sıra, onların ailesinin bir parçası olurlar.

Çocuk bakıcılığı rolünden farklı olarak, birçok dadı her gün çalıştıkları ailenin evinde önemli miktarda zaman harcar, hatta birçoğu 24 saat destek sunmak için yaşar. Bu katılım düzeyi, sadece çocukları değil, ailenin geri kalanını da tanıyacağınız anlamına gelir, çünkü aynı evde yaşayan bakıcılar duruma ve anlaşmaya göre yemek pişirir, evi temizler ve hatta aile evcil hayvanlarına bile bakar!